Mobilný zdvihák tirak™

Mobilný zdvihák tirak™

Mobilný zdvihák tirak™Mobilný zdvihák tirak™ je ideálne zdvíhacie zariadenie pri častej zmene miesta použitia. Zdvihák je menší, ľahší a cenovo výhodnejší ako žeriavy a bubnové navijaky porovnateľnej ťažnej sily a dosahu.

V priamom ťahu môžete zdvihnúť až do 3 ton, viacnásobok, ak lano naviniete princípom kladky. Mobilný zdvihák tirak™ je logická kompletizácia zariadenia tirak® so zásobníkom pre nezaťažené lano vybiehajúce „za zdvihákom“, aby toto nezavadzalo, alebo nebolo dokonca poškodené.

Pritom sa v žiadnom prípade nestrácajú tri hlavné prednosti:

  1. Vybiehajúce lano pri ukladaní sa natoľko šetrí miesto a hmotnosť, že ešte stále šetríte miesto, hmotnosť a náklady v porovnaní so žeriavom alebo ťažkým bubnovým navijakom rovnakej ťažnej sily a dosahu.
  2. Lanový zásobník mobilného zdviháka tirak™ ponúka umiestnenie lana až do dĺžky 800 m. S týmto akčným rádiusom sa dá hravo riešiť prakticky každý problém so zdvíhaním.
  3. Samotná hmotnosť ponúka bezkonkurenčnú výhodu voči bubnovému navijaku rovnakej ťažnej sily a dosahu.

Mobilné zdviháky tirak™ sú štandardne vybavené tlačidlovým ovládaním pre 1 alebo 2 rýchlosti. Ak majú byť obsluhované z jedného miesta dva alebo viaceré zdviháky tirak™, používajú sa centrálne ovládače, ktorými sa ovládajú jednotlivé zdviháky alebo všetky zdviháky spolu. Mobilné zdviháky tirak™ sa na želanie vybavujú aj diaľkovým ovládaním.

Mobilný zdvihák tirak™ je vybavený nasledovnými zabezpečovacími zariadeniami:

  1. Koncový spínač pre ľubovoľné obmedzenie dráhy zdvihu alebo ťahu. Nastavenie prebieha zodpovedajúcim upevnením spúšťacej lanovej svorky na ťažnom lane.
  2. Spínač koncov lán: vypne sa, hneď ako koniec lana vybehne zo zásobníka lana a predtým ako dosiahne zdvihák. Čiže nemôžete lano nechať vyjsť nedopatrením.
  3. Relé sledu fáz a CEE-zástrčka s obracačom fáz.
  4. Spínač preťaženia od 1 t nosnosti sériovo, inak podľa želania.

Pre viac informácií nás prosím kontaktujte TU.

Comments are closed